Op zondag 19 november debatteren kandidaat Tweede Kamerleden tussen 13.00 en 15.00 uur in de foyer van Theater de Bussel.
Tijdens het Kletscafé Tweede Kamerdebat gaan vier kandidaat Tweede Kamerleden het hebben over belangrijke thema’s, zoals het woningtekort, de energietransitie en het minimumloon. De kandidaten die deelnemen zijn Antje Beers (Ulvenhout) namens het CDA en Hans Teunissen (Breda) namens D66. Van GroenLinks-PvdA neemt Lyle Muns (Amsterdam) deel en namens de VVD schuift Thierry Aartsen (Terheijden) aan. Willem van Hooijdonk presenteert het debat, daarbij vakkundig bijgestaan door René van Bijnen en Marleen Helsloot.
De kandidaten debatteren over vijf prikkelende stellingen:
Bij iedere stelling krijgen alle kandidaten de kans om kort hun mening te geven. Natuurlijk is daarbij ook ruimte voor inbreng van het publiek. Die laten met rode en groene kaarten weten of zij het eens of oneens zijn met de stelling. Hierna is er ruimte voor meer debat, waarbij het publiek ook mag inbreken om zich te mengen in de discussie. De deelnemende politici krijgen ieder 5 minuten om zich voor te stellen aan het publiek in de foyer van De Bussel én aan de luisteraars van de ORTS. Zij worden daarin 3 minuten geïnterviewd door Willem van Hooijdonk en krijgen tot slot nog 2 minuten de tijd om uit te leggen waarom heel Oosterhout op hem of haar moet stemmen. ORTS Radio zendt dit debat ook live uit.