Sinds deze week kunnen bewoners van Paterserf gebruikmaken van zogenaamde GFE-cocons, containers waar bewoners gratis hun groente-, fruit- en etensresten in kwijt kunnen.
Groente-, fruit- en etensresten
Wethouder Willem-Jan van der Zanden: “Net zoals alle andere hoogbouwadressen in Oosterhout, hadden bewoners van Paterserf alleen een ondergrondse container voor restafval. Daarin gooiden zij ook hun GFE-afval. Met de komst van de GFE-cocons is dat niet meer nodig: bewoners kunnen hun GFE-afval nu gescheiden en gratis aanbieden. Goed voor het milieu én voor de portemonnee dus”. Niet iedereen kan zomaar gebruikmaken van de GFE-cocons. Om de cocon te kunnen openen, hebben bewoners hun milieupas nodig. Die pas moet daarvoor eerst geregistreerd worden.
Ook iets voor jou?
Bewoners van andere hoogbouwadressen in Oosterhout die ook interesse hebben in een GFE-cocon, kunnen dat kenbaar maken bij de gemeente via e-mailadres
[email protected]. Als zij voldoende medebewoners weten te enthousiasmeren, wordt er een GFE-cocon geplaatst. Er zijn voor nu 50 GFE-cocons beschikbaar, dus bewoners die interesse hebben kunnen dat het beste zo snel mogelijk laten weten. Wethouder Willem-Jan van der Zanden: “Vanwege de aanschafkosten, de implementatietijd en de opslagmogelijkheden hebben we voor nu 50 cocons beschikbaar. Na de zomervakantie kunnen we de eerste aangevraagde GFE-cocons gaan plaatsen. Uiteindelijk is het de bedoeling dat alle hoogbouwadressen in Oosterhout GFE-cocons krijgen”.