Fietsers die hun tweewieler parkeren bij het busstation aan de Leijsenhoek in Oosterhout hebben weer meer kans op een vrije plek. De gemeente heeft onlangs ruim 120 weesfietsen verwijderd die al langere tijd ongebruikt in de fietsenstalling stonden.
Weesfietsen opgeruimd
Volgens de gemeente ging het om fietsen die vaak al maanden op dezelfde plek stonden. Veel exemplaren hadden lege banden, waren beschadigd of leken door hun eigenaar te zijn achtergelaten. Daardoor namen ze onnodig ruimte in beslag en werd het voor andere reizigers steeds lastiger om een plek te vinden. Voordat de fietsen werden verwijderd, kregen ze eerst een label. Eigenaren kregen daarmee de gelegenheid om hun fiets alsnog weg te halen. Fietsen die na die waarschuwing bleven staan, zijn vervolgens weggehaald.
Nog 13 weken op te halen
De verwijderde fietsen worden gedurende 13 weken opgeslagen bij Mid-Zuid. Eigenaren kunnen hun fiets in die periode nog terughalen. Fietsen die na afloop van de bewaartermijn niet worden opgehaald, krijgen een nieuwe bestemming. Ze worden gerecycled of gebruikt door de FietsFixers van Mid-Zuid, die bruikbare onderdelen inzetten om andere fietsen te repareren. Zo krijgen veel fietsen alsnog een tweede leven.
Uitbreiding naar heel Oosterhout
De aanpak wordt momenteel toegepast in het centrum en bij het busstation. De gemeente wil deze werkwijze in de toekomst uitbreiden naar andere delen van Oosterhout. Daarmee moeten fietsenstallingen overzichtelijker, veiliger en beter toegankelijk blijven voor iedereen die de fiets gebruikt.
- Volg Oosterhout Nieuws ook op Facebook
- Download de gratis Nieuws.NL App in de de Apple App Store of Google Play
- Adverteren op Oosterhout Nieuws