
Op dinsdag 25 februari staat de Kaaiendonkse Kinderkopkesoptocht op het programma. Wil je meedoen? Inschrijven gaat dit jaar iets anders.
Op dinsdag 25 februari trekt de mooiste en grootse kinderoptocht van Kaaiendonk en omstreken weer door de straten. De OCS roept deelnemers op zich zoveel mogelijk via internet in te schrijven. Dat kan tot en met vandaag. Ook op de dag zelf kun jij je nog inschrijven, maar dit is op een andere plaats dan normaal. Inschrijven op dinsdag gebeurt op het terras van 't Arendsnest in Winkelcentrum Arendshof, naast de HEMA. Ook de tijd dat dit kan is anders: van 13.15 tot 14.00 uur. De startnummers van Snotnarren die zich digitaal hebben ingeschreven kunnen dan ook daar afgehaald worden. Zo kun je nog even werken aan jouw optochtcreatie en papa en mama kunnen wat langer in bed blijven liggen. Bij goed weer stellen alle Snotnarren zich op achter de Jeugdprinsenwagen op de Heuvel. Is het slecht weer dan doen we het in Arendshof, maar dan wordt dat vooraf duidelijk doorgegeven.
De Kinderkopkesoptocht start als de Kleine en grote Jaonus'kes op hun fluit blazen om precies 14.30 uur. Dit is ook weer iets later als de vorige jaren. De stoet start op de Heuvel en trekt als een kleurrijk geheel door de binnenstad van Kaaiendonk. Voorop gaat Kaaike en het Groot-Kinder-Gevolg op de Jeugdprinsenwagen. Alle Snotnarren en Snotnarinnekes mogen meedoen. Dat mag alleen of samen, in een kleine of een grote groep. De vele Kaaiendonkse kapellen maken er een mooi muzikaal geheel van. Op de Markt wordt het defilé afgenomen door Kaaike en Prins Mienus. Alle deelnemertjes krijgen hun momentje en persoonlijke aandacht van de hoogheden. Na de optocht is er maar een half uurtje pauze, waarin de jury alle punten zal optellen. Terwijl we wachten op de uitslag zal de Jeugdhofkapel gezellig muziek maken. Iedereen die mee doet verdient sowieso de mooie Kaaike XVII 2020 medaille. De winnaars van de verschillende categorieën mogen ook weer een jaar lang de wisseltrofee mee naar huis nemen.