Samenloop voor Hoop Oosterhout 2014 is een 24 uurs wandelevenement waarbij namens KWF Kankerbestrijding geld wordt ingezameld voor het onderzoek naar kanker. Daarnaast wordt er extra aandacht gegeven aan diegenen die hebben gevochten tegen kanker of er nog tegen aan het vechten zijn. Ruim 26 teams zullen 24 uur lang op het Scorpioterrein wandelen. Het startschot zal om 16.00 uur worden gegeven door Prof. Dr. Jaap Verweij van het KWF en morgen om 16.00 uur zal het laatste rondje erop zitten. Uiteraard kan iedereen langskomen om nog een zak te kopen voor de kaarsenceremonie of om de teams aan te moedigen. Tevens zal er een groot scherm zijn waarop de voetbal kan worden gekeken vanavond en treden diverse artiesten geheel belangeloos op.
Geschiedenis
Relay for Life (SamenLoop voor Hoop) ontstond in 1985 in de VS toen dr. Gordon Klatt samen met een enthousiast team 24 uur op een sportveld wandelde en daarmee 27.000 dollar ophaalde voor de kankerbestrijding. In Nederland werd de eerste Relay for Life in 2006 georganiseerd onder de naam 'SamenLoop voor Hoop'. Dit was in Borger (D). Daarna volgden er jaarlijks steeds meer gemeenten. In 2010 vond de eerste SamenLoop voor Hoop in Oosterhout plaats. 35 teams en 600 lopers maakten er een bijzonder sfeervol en succesvol evenement van. Wat opviel was het enorme gevoel van saamhorigheid.
Kaarsenceremonie
Als het donker is dan is het tijd voor de Kaarsenceremonie. Een indrukwekkend onderdeel van SamenLoop voor Hoop. Het is hét moment om stil te staan bij kankerpatiënten, ex-kankerpatiënten en alle mensen die de strijd tegen kanker hebben verloren. Het is het moment waarop iedereen beseft waar SamenLoop voor Hoop eigenlijk om draait. Draag een Kaars van Hoop op aan iemand die kanker heeft of heeft gehad. Dit doet je door op een (papieren) kaarsenzak een persoonlijke boodschap te schrijven voor een dierbare. Deze kaarsen(zakken) worden vervolgens rondom de baan neergezet. Je koopt de kaarsenzak voorafgaand of tijdens het evenement voor slechts 5 euro. De ceremonie start om half 1 vannacht. Dit is anders dan oorspronkelijk in het programma staat vanwege de voetbal!
Media-aandacht
Oosterhout.nieuws.nl is erbij om verslag te doen van dit evenement. Maar ook de ORTS en ROZO Radio zullen hun steentje bijdragen. Zij maken maar liefst 26 uur live radio en televisie vanaf het Scorpioterrein.
Ook jij kunt je steentje bijdragen. Sms STEUN OOSTERHOUT naar 4333 of kom langs en koop een kaarsenzak voor de kaarsenceremonie. voor het complete programma.
foto: damesuutwesterkwartier.nl