Donderdag zijn er nog eens 60 patiënten vanuit Brabantse ziekenhuizen overgebracht naar ziekenhuizen elders in het land.
Regionaal Overleg Acute Zorg meldt dat er donderdag 60 patiënten van Brabantse ziekenhuizen zijn overgebracht naar ziekenhuizen elders in het land. Daarmee komt het totaal op ongeveer 450 patiënten die vanuit onze provincie zijn verplaatst. Het meerendeel van de betreffende patiënten heeft het coronavirus.
De corona-patiënten worden overgeplaatst om ruimte vrij te houden in de Brabantse ziekenhuizen, onder meer op de IC-afdelingen, om nieuwe patiënten op te kunnen nemen. De verplaatsingen worden geregeld vanuit het landelijke coördinatiecentrum in het Erasmus MC in Rotterdam die de taken van het regionale coördinatiecentrum in Tilburg heeft overgenomen.