
FloraliaPark zet zich opnieuw op de kaart door de eerste editie van het Inclusive Festival te organiseren op 13 mei.
Aniek Plaisier van de organisatie achter het Inclusive Festival: "In Oosterhout zijn op dit moment geen voorzieningen aanwezig voor de groep Oosterhouters in de LHBTQIA+ gemeenschap. Daardoor is het voor deze groep moeilijk elkaar te vinden en samen een veilige plek te hebben. Tijdens het festival zullen er workshops en lezingen zijn. Er zal entertainment zijn en leuke interactieve activiteiten. Ook zijn er verschillende winkels uitgenodigd die met hun spullen op de markt mogen staan."
LHBTQIA+ staat voor lesbiennes, homoseksuelen, biseksuelen, transgenders, queers, interseksuelen en a-seksuelen. De plus staat voor alle andere letters die er nog achter kunnen staan, zoals voor non-binair of panseksueel. Op website van het festival staat: "Een festival is altijd leuk, maar deze wordt niet voor niets georganiseerd. Nog te vaak komen stereotypering en vooroordelen voor bij de LHBTI-community. Door samen in gesprek te gaan tijdens het festival en thema’s bespreekbaar te maken hopen we taboes te verbreken en mensen dichter bij elkaar te brengen."
"Je kunt op het ene moment een workshop bijwonen en het andere moment gezellig kletsen in het park met een drankje in hand. Iedereen is welkom en de entree is gratis." Het festival vindt plaats op 13 mei tussen 14.00 en 20.00 uur in het FloraliaPark aan de Beneluxweg 63. Kijk voor meer informatie op de onderstaande link.





