De 21-jarige Oosterhoutse Chayenne Lange is finaliste van Miss Beauty of Noord-Brabant, de grootste én leukste missverkiezing van Nederland.
De 21-jarige Chayenne Lange groeide op in Breda, maar woont in Oosterhout. Momenteel volgt Chayenne het afstudeertraject binnen de opleiding Social Work aan de Avans Hogeschool. In haar dagelijkse leven werkt ze in de gehandicaptenzorg en als babysitter. Daarnaast gaat ze meerdere malen per week naar de sportschool en probeert ze tijd vrij te maken om te schilderen. Naast haar afstuderen en haar werk focust zij zich ook op het traject van een missverkiezing. Zij mag zich namelijk sinds 12 december 2021 finaliste van Miss Beauty of Noord-Brabant noemen. Hoog tijd om nader kennis met haar te maken!
Chayenne: "Het begon allemaal toen een vriendin van mij vroeg voor een fotoshoot voor haar visagie portfolio. Die shoot was op 12 juli 2020. Een half jaar later vroeg zij mij opnieuw. De fotograaf gaf mij complimenten over hoe ik poseerde voor de camera, aangezien ik hem verteld had dat het poseren nog nieuw was voor mij. Zijn compliment heb ik bij me gedragen, maar ik deed er verder niets mee. In het najaar van 2021 heb ik zelf een shoot ingepland met een fotograaf. Die ervaring leverde mij een enorme boost aan zelfvertrouwen. Nadat ook deze fotograaf mij complimenteerde, ben ik opzoek gegaan naar vacatures voor modellenwerk. Tijdens mijn zoektocht op het internet stuitte ik op de website van Miss Beauty. Ik begon mijn gegevens enthousiast in te vullen en na een korte aarzeling drukte ik op ‘ik meld mij aan’. Daarna was ik eerlijk gezegd vergeten dat ik mijzelf had ingeschreven voor de casting van Miss Beauty. Eind november kreeg ik een bericht in mijn mailbox met een uitnodiging voor de castingdag. Ik heb het nieuws lachend aan mijn ouders, mijn vriend en een aantal vriendinnen verteld, maar verder hield ik het stil. Ik had namelijk niet verwacht dat ik door zou gaan naar de finale. Toen ik aan het eind van die dag de sjerp om kreeg en werd benoemd tot één van de negentien finalisten van Miss Beauty of Noord-Brabant, wist ik even niet wat ik moest denken en voelen. Ik was blij, uiteraard, maar ook in shock, verward en nerveus."
Op de vraag waarom ze meedoet antwoord Chayenne: "Voor mijn gevoel ben ik per toeval terecht gekomen in deze missverkiezing. Tegelijkertijd geloof ik als christen niet in toevalligheden. Ik geloof dat deze missverkiezing bedoeld is om mij te ondersteunen in mijn persoonlijke ontwikkeling. Dit vermoeden is bevestigd voor mijzelf, aangezien ik nu al zie welke vruchten dit traject afwerpt. Ik heb geleerd om mezelf te accepteren, van binnen en van buiten. Daarnaast leer ik tijdens dit traject om mezelf te presenteren en om letterlijk de spotlight te pakken. Dat vond ik tot voorheen ontzettend spannend. Als tiener ben ik erg onzeker geweest. Ik heb zelfs dagen gehad dat ik mezelf ziek meldde van school, omdat ik mezelf niet durfde te vertonen. Het is bijna bizar om te beseffen hoe dat onzekere meisje is ontpopt tot een zelfbewuste vrouw die 13 maart over een grote catwalk zal lopen tijdens de finale van Miss Beauty of Noord-Brabant. Dus, waarom doe ik mee aan deze missverkiezing? Ik doe mee om mezelf verder te ontwikkelen en om buiten mijn comfortzone te stappen. Daarnaast wil ik mensen ervan bewust maken hoe waardevol ieders persoonlijke ontwikkeling is. Het proces is minstens zo belangrijk als het eindresultaat. Dat geldt ook voor de mens. Soms streven we gestelde doelen na, waardoor we vergeten vanwaar we kwamen en welke stappen we al hebben gezet. Die stappen verdienen ook bewondering."
Wanneer we aan Chayenne de vraag stellen hoe ze haar kansen inschat tegenover haar concurrentie antwoord zij: "Ik zie geen concurrentie. Alle meiden willen deze missverkiezing graag winnen, dat is duidelijk. Niet heel gek ook, aangezien de winnares een mooie tiara en de titel van Miss Beauty of Noord-Brabant krijgt én doorgaat naar het nationale traject. Ik merk echter geen gevoel van strijd. Alle meiden zijn enthousiast, behulpzaam en aardig. We geven onderling steun aan elkaar, luisteren naar elkaars verhalen en ondernemen leuke activiteiten samen. Daarnaast zetten we ons als team in voor het goede doel. De missen worden namelijk niet enkel beoordeeld op hun uiterlijk. Doordat er minstens zo sterk gefocust wordt op ieders karakter en diens maatschappelijke betrokkenheid, ontstaat er een extra sterke band tussen de missen." En op de vraag hoe ze haar toekomst ziet: "Ik was vroeger iemand die heel mijn leven al wilde uitstippelen. Sinds ik ben gaan beseffen dat het leven rare wendingen kan nemen, ben ik daarmee gestopt. Ik wil genieten van de momenten die zich voordoen in mijn leven. Op dit moment focus ik mij op het traject richting de finale van Miss Beauty. Daarnaast zal het afstuderen mij veel tijd en energie gaan kosten. In juli 2022 hoop ik mijn diploma in ontvangst te nemen. Ik zal dan werkzaam blijven binnen de gehandicaptenzorg, maar hoe mijn leven er verder uit gaat zien… dat merk ik na de finale van Miss Beauty en na mijn afstuderen."
Op zondag 13 maart is de finale en wordt bekend wie zich. Miss Beauty of Noord-Brabant 2022 mag noemen. Zij gaat door naar de landelijke finale op 2 juli en zal dan gaan strijden om de landelijke titel Miss Beauty of The Netherlands 2022. De winnaar wordt de opvolger van Saartje Langstraat die vorig jaar deze verkiezing won. Naast de verkiezing halen de finalisten ook geld op voor de LINDA Foundation in de strijd tegen armoede. Via de onderstaande link kun je de actie van Chayenne ondersteunen met een donatie.