Ad Jespers heeft namens Gemeentebelangen artikel 39 vragen gesteld aan het college over de besteding van een half miljoen coronagelden.
Ad Jespers: "Het mag duidelijk zijn dat vele organisaties en instellingen in de culturele sector zwaar zijn getroffen door de corona. Vele evenementen en activiteiten hebben geen doorgang kunnen vinden en/of worden verplaats naar andere data. Bij menige verenigingen en instanties staat het water tot aan de lippen en is het nog maar de vraag of zij kunnen overleven cq het hoofd boven water kunnen houden!
Ad gaat verder: "Vanuit het Rijk zijn er vele miljoenen beschikbaar gesteld ter compensatie van de corona, zo ook voor de cultuur sector. De Gemeente Oosterhout heeft voor de periode 2020 – 2021 in totaal € 651.000,00 mogen ontvangen. Voor eerdere maatregelen is hiervan reeds € 142.280,00 besteed, staat nog open een bedrag van € 508.720,00!"
Ad wil daarom van het college van B&W weten: "Aan welke culturele activiteiten in 2020 – 2021 is het bedrag van € 142.280,00 besteed en aan welke culturele activiteiten zal het restant van € 508.720,00 worden besteed. Met andere woorden: welke verengingen en/of stichtingen mogen voor welke activiteiten een tegemoetkoming zien?" Het College van B&W zal schriftelijk op deze vragen reageren of mondeling in de eerstvolgende raadsvergadering.