
Het college heeft besloten niet opnieuw een aanbod te doen aan het COA voor crisisopvang van 72 uur of voor grootschalige reguliere opvang in de vorm van een asielzoekerscentrum. In het geval van crisisopvang omdat het niet overeenkomt met de visie van het college dat vluchtelingen een tijdelijk menswaardig onderkomen zouden moeten krijgen. In het geval van een grootschalig asielzoekerscentrum omdat deze vraag er niet is vanuit het COA.
Er resteert een keuze uit twee varianten: tijdelijke (nood-)opvang voor 50-100 mensen voor de duur van 0,5-1 jaar in een woonwijk of tijdelijke (nood-)opvang voor maximaal 300 mensen voor de duur van maximaal 3 jaar buiten direct woongebied.
Een dergelijk vorm van opvang past bij de schaalgrootte van Oosterhout en kan worden gezien als acceptabel en uitvoerbaar. Om hierin een zorgvuldige afweging te kunnen maken (o.a. qua locatiemogelijkheden) zal het college de komende maanden benutten om beide opties verder uit te werken. Het college heeft hiervoor extra ambtelijke capaciteit beschikbaar gesteld. Op basis van dit onderzoek maakt het college voor het eind van 2015 een keuze voor tijdelijke (nood)opvang. Dit onderzoek ligt in lijn met een overgenomen raadsmotie. De raad wordt hierover per brief geïnformeerd.