Gezellig Sint-Jansfeest op Vrijeschool De Strijene

26 jun 2017, 7:20 Nieuws
djembe
Dion Ooijen Fotografie

Leerlingen en ouders van Vrijeschool De Strijene vierden afgelopen vrijdag het Sint-Jansfeest.

Vuur vervangen door water

Met kleurige bloemenkransen in het haar werd met zang, dans en vrolijkheid gevierd dat het midzomer is. Traditiegetrouw springen de leerlingen tijdens het Sint-Jansfeest over een vuur. In verband met de droogte van de laatste dagen, is dat vuur dit jaar vervangen door water.

Sint-Janskruid

Het Sint-Jansfeest wordt jaarlijks gevierd op 24 juni. Dat heeft onder andere te maken met het Sint-Janskruid, dat bloeit rond 24 juni, de tijd dat de zon op zijn hoogst staat, met gele bloemen die dan ook worden geoogst.

Ook ouders en leerkrachten

De tweede klas (groep 4) opende het feest met djembé-muziek. Nadat niet alleen alle kinderen, maar ook verschillende ouders en leerkrachten over het water waren gesprongen, was het tijd voor een uitgebreide picknick.

  • www.destrijene.nl