Huiskamers veranderen weer in theaters tijdens vierde Theaterhoppen Oosterhout

29 aug , 6:34Nieuws
theaterhoppen2023
Oosterhout Nieuws
Theaterhoppen 2023
Drie dagen lang van de ene bijzondere locatie naar de andere en onderweg genieten van muziek, comedy, theater en kleinkunst. Op 23, 24 en 25 oktober staat de vierde editie van Theaterhoppen Oosterhout op het programma. Wie erbij wil zijn, moet zaterdag 5 september klaarzitten: vorig jaar waren alle kaarten binnen tien uur uitverkocht.

Theaterhoppen

Theaterhoppen Oosterhout combineert podiumkunst met bijzondere plekken in de Oosterhoutse binnenstad. Gastvrije huiskamers en andere verrassende ruimtes veranderen tijdens het festival tijdelijk in kleine theaters. Bezoekers trekken in groepen door het centrum en krijgen op verschillende locaties korte voorstellingen voorgeschoteld. Daarbij staat vooraf niet altijd vast wat je precies te zien krijgt. Muziek, comedy, theater en kleinkunst vormen samen een cultureel verrassingsmenu. Bezoekers kunnen een dag kiezen die qua programma het beste bij hun smaak aansluit, maar zich natuurlijk ook volledig laten verrassen.

Van huiskamer naar huiskamer

Juist de kleinschaligheid maakt Theaterhoppen anders dan een gewone avond in het theater. Geen grote zaal met honderden bezoekers, maar artiesten die soms letterlijk op een paar meter afstand optreden. Ook de locaties spelen daarbij een belangrijke rol. Inwoners en ondernemers stellen belangeloos hun deuren open om ruimte te bieden aan artiesten en publiek. Zo ontstaan verspreid door het centrum kleine podia op plekken waar normaal gesproken helemaal geen voorstelling plaatsvindt.

Start en afsluiting bij De Schelleboom

De start en afsluiting van iedere festivaldag vinden opnieuw plaats bij De Schelleboom. Vanuit deze locatie wordt Theaterhoppen georganiseerd in samenwerking met Film op locatie. Aan de basis van het evenement staan Joost de Jongh, Leonie Heemskerk en Simone Leijten. Zij krijgen hulp van een grote groep vrijwilligers. Die zorgen ervoor dat bezoekers worden ontvangen, naar de verschillende locaties worden begeleid en onderweg niets tekortkomen. Ook de mensen die hun huiskamer of andere bijzondere ruimte beschikbaar stellen, zijn onmisbaar voor het podiumkunstenfestival.

Slechts 100 kaarten per dag

Wie Theaterhoppen Oosterhout zelf wil meemaken, doet er goed aan zaterdag 5 september om 10.00 uur klaar te zitten. Dan begint de online de kaartverkoop. Voor 23, 24 en 25 oktober zijn per dag slechts 100 tickets beschikbaar. Dat het hard kan gaan, bleek vorig jaar: toen was het complete festival binnen tien uur uitverkocht. De kaartverkoop verloopt via deze website: Theaterhoppen Oosterhout.
loading

Loading articles...

Loading