Indoor Oosteind bestaat 50 jaar en zoekt oude foto's en verhalen

28 aug , 6:14Nieuws
_Paard oog
Christel SAGNIEZ via Pixabay
Indoor Oosteind heeft dit jaar iets bijzonders te vieren. Het concours bestaat maar liefst 50 jaar. Ter gelegenheid van dit gouden jubileum wil de organisatie de rijke geschiedenis van het evenement in beeld brengen. Daarbij wordt de hulp ingeroepen van (oud-)deelnemers, bezoekers én lezers van Oosterhout Nieuws.

Op zoek naar oude foto's en artikelen

Een halve eeuw Indoor Oosteind betekent ongetwijfeld ook een halve eeuw vol bijzondere momenten, wedstrijden, deelnemers en herinneringen. Een deel daarvan is door de jaren heen vastgelegd in kranten en officiële foto's, maar waarschijnlijk ligt er ook nog heel wat materiaal verscholen in fotoalbums, plakboeken, dozen op zolder en oude archieven. De organisatie is daarom op zoek naar oude foto's, krantenknipsels, programmaboekjes, berichten en ander bijzonder materiaal over Indoor Oosteind.

Niet alleen van de beginjaren

Daarbij is materiaal uit de beginjaren natuurlijk extra welkom, maar ook foto's en herinneringen uit latere jaren kunnen een mooie bijdrage leveren aan het jubileum. Denk bijvoorbeeld aan beelden van wedstrijden en prijsuitreikingen, foto's van deelnemers en paarden, bijzondere gebeurtenissen rond het concours of een krantenartikel dat al tientallen jaren zorgvuldig wordt bewaard. Misschien heb je zelf ooit deelgenomen aan Indoor Oosteind. Of stonden je ouders, grootouders, kinderen of andere familieleden er ooit aan de start. Ook foto's die destijds gewoon voor het familiealbum zijn gemaakt, kunnen inmiddels een prachtig stukje geschiedenis vertellen.

Duik eens in die oude doos

Daarom doet Indoor Oosteind via Oosterhout Nieuws een oproep: duik eens in die oude fotodoos, dat plakboek of die map met krantenknipsels. Wie weet ligt daar precies dat ene beeld of verhaal tussen waar de organisatie naar op zoek is. Ook bijzondere herinneringen en verhalen zijn welkom. Want de geschiedenis van een evenement dat al vijftig jaar bestaat, wordt niet alleen verteld door uitslagen en officiële foto's, maar juist ook door de mensen die het in al die jaren hebben meegemaakt.

Heb jij materiaal?

Heb je materiaal waarvan je denkt dat het interessant kan zijn voor het jubileum van Indoor Oosteind? Stuur dan een bericht naar [email protected]. Vermeld bij foto's en artikelen, indien bekend, ook het jaartal, de namen van de personen op de foto en eventueel de fotograaf of oorspronkelijke bron. Met hulp van deelnemers, bezoekers en inwoners hoopt de organisatie zo nog heel wat verborgen pareltjes uit vijftig jaar Indoor Oosteind boven water te krijgen.
loading

Loading articles...

Loading