Kerstweek "Licht" bij H19

11 dec 2013, 6:45 Nieuws
l612tpi9hw6l4mfpyvr7icxnr kerstboom

In de week voor de kerstvakantie van 16 t/m 20 december organiseert H19 een kerstweek. Met een tentoonstelling rond het thema ´LICHT´geven jeugd en jongeren cursisten beeldende en audiovisuele kunst vorm aan de kerstsfeer op h19. Vanzelfsprekend doen ze dit weer in samenwerking met cursisten van de afdeling muziek, dans en theater, die zoals voorgaande jaren verschillende presentaties geven, een prima concept voor een sfeervolle en gezellige kerstweek. Er is voor iedereen warme chocolademelk, Glühwein, kerstkransjes en koekjes.

“Licht” is een duidelijk thema, zowel figuurlijk als letterlijk. Ook heel toepasselijk als tegenhang voor de donkere wintermaanden Het beeldend werk dat de kinderen gemaakt hebben ziet er niet alleen licht uit maar is ook heel licht of geeft licht. Dit mist zijn uitwerking niet, het maakt je licht en vrolijk. Een inspirerende tentoonstelling dat zeker een bezoek waard is.

De jeugd en jongeren cursisten van muziek, dans en theater laten, onder leiding van de verschillende docenten, een gevarieerd repertoire horen en zien. De muziek optredens zijn iedere dag tussen 15.30-20.30 uur te beluisteren. Er treden kleine zanggroepen op, er wordt in groepjes maar ook solo gemusiceerd, o.a. saxofoon, dwarsfluit en piano. En loop gerust eens binnen in de danszaal om te kijken wat voor moois daar gebeurt.

Voor de open lessen van de Jeugdtheaterschool De KluiZ ben je van harte welkom op: maandag 16 december groep Smaak van 19.00-20.30 uur en dinsdag 17 december voor basisgroep 5-6 van 16.00-17.15 uur en voor basisgroep 7-8 van 17.30-18.45 uur in de KluiZ Torenplein 12 in Theater de Bussel.

Op donderdag 19 december van 19.30-21.00 uur vindt de jaarlijkse Krokkel plaats in de Vredeskerk aan de Rulstraat. Een Prokkelactiviteit gericht op Kerst, voor mensen met en zonder een verstandelijke beperking. Er doen weer veel leerlingen van h19 mee: de dansafdeling danst, er wordt gezongen door Applaus, gemusiceerd en natuurlijk drinken we chocolademelk en gluhwein.

Het is voor de jeugd en jongeren cursisten een spannende uitdaging, te musiceren, te exposeren, te dansen en op te treden voor publiek. Voor de ouders, familie en belangstellenden biedt dit alles een garantie voor een ontroerende kerstbeleving. De kerstweek bij h19 is gratis te bezoeken van maandag 16 t/m vrijdag 20 december. Kijk voor het uitgebreide weekprogramma op het roosterbord in de hal van h19.