
De judoka’s van Bliemer Arashi Sport waren op het derde 500 puntentoernooi van dit seizoen in Zevenbergen weer succesvol met 6x goud en een gouden 500 puntenbeker voor Luke Prinsen. Vera Wandel pakte 2x goud op de Adlercup in het Duitse Frankfurt.
Op zondag 12 november waren de Arashi-judoka’s weer voor dag en dauw vertrokken naar Zevenbergen voor het 500 puntentoernooi. Bram van Geffen, Jim Trommelen, Senn Jongeneelen, Martijn Smit en Luke Prinsen wonnen allen een eerste plaats. Zilver werd gewonnen door Brandon Valkenburg, Mika Huijbrechts, Damian Put, Gunnar van Hamburg, Joas Hekkenberg, Finn Spruijt, Dinant van Breemen, Pepijn Floor en Demi van Breemen. De 100 puntenbekers werden gepakt door Bram van Geffen, Joas Hekkenberg, Senn Jongeneelen en Dinant van Breemen. De 200 puntenbeker was er voor Dyon Spoelstra, Dinant Broeken, Lucas Hinoke en Martijn Smit. De 300 puntenbeker voor Rens van Damme en Charifa Benkaddour.
De gouden 500 puntenbeker werd na 2 jaar gewonnen door Luke Prinsen. Hij gaat nu aan de zwaardere toernooien beginnen. De volgende 500 puntentoernooien worden gehouden in februari Breda, maart Made en mei Terheijden. De tweedaagse Internationale Adler Cup is al bijna 20 jaar een van de grootste Duitse judo toernooien voor de jeugd. Niet alleen alle grootste clubs uit heel Duitsland, maar ook een aantal Nederlandse, Belgische, Slowaakse, Roemeense, Italiaanse, Russische, Ukrainse en zelfs Canadese en Egyptische clubs waren dit jaar present.
Op de eerste toernooidag vertegenwoordigde de 12 jarige Vera Wandel van Bliemer Arashi Sport in de leeftijdsklasse tot 15 jaar, tot 33 kg. Voor dit lichtgewicht net iets te zwaar, maar dit was de lichtste klasse op dit toernooi en Vera wilde de uitdaging wel aangaan. Omdat de organisatie veel moeite had met de steeds uitvallende
digitale score boorden, moest Vera lang wachten op de eerste wedstrijd. Zij ging voortvarend van start en scoorde met een Tai-o- toshi (armworp) een prachtige ippon in de 8ste seconde.
De tweede wedstrijd duurde wel de volle 3 minuten en werd met een wazari voor O-uchi-gari (beenworp) gewonnen, waarmee Vera onverwachts de eerste prijs in deze voor haar moeilijke categorie won. De dag daarop zou Vera in de leeftijdscategorie min 14 jaar tot 30 kg deelnemen. Vol zelfvertrouwen door haar succes van de dag ervoor wilde Vera in het gewicht hoger proberen, in een grotere poule met een afval systeem.
De eerste partij won Vera met 5 wazari's en uiteindelijk met ippon door een O-uchi- gari. De tweede tegenstander kwam door een beenblok in een houdgreep en werd eveneens met ippon verslagen. Een spannende finale volgde: omdat de andere finaliste bleef afhouden lukte het Vera pas laat in een wedstrijd een wazari te scoren en weer als eerste te eindigen! Vera Wandel ging beide dagen de uitdaging aan en liet op dit groot toernooi ijzersterk judo zien. Trots kijken Vera zelf en de coach terug op twee geslaagde dagen en gaan met wat verbeter punten aan de slag als voorbereiding voor een toernooi in Berlijn in december.