In de Sint-Jansbasiliek op de Markt wordt vrijdag en zaterdag een bijzondere voorstelling opgevoerd rond het eeuwenoude verhaal van de kruisweg.
Een Nieuwe Kruisweg
De kruisweg is traditioneel een belangrijk onderdeel in de voorbereiding op Pasen. In veertien staties wordt stilgestaan bij de belangrijkste momenten uit het lijden, sterven en verrijzen van Jezus. Op vrijdag 20 en zaterdag 21 maart wordt onder de titel Een Nieuwe Kruisweg het lijdensverhaal van Jezus op een eigentijdse manier verbeeld met kunst, muziek en zang. Speciaal voor deze voorstelling ontwierp kunstenaar Floris Hovers een moderne interpretatie van de kruisweg.
Beeldende kunst, muziek en zang
Tijdens de avond worden de verschillende staties ter plekke opgebouwd. Het publiek kan van dichtbij meekijken terwijl Floris Hovers stap voor stap zijn beelden vormgeeft. De voorstelling wordt muzikaal omlijst door zang en muziek van Anouk Akkermans, Anieke van Esch, Johan Datema, Carlo Nabbe, Toon Oomen en Ton Stevens. Thomas Kop verzorgt de technische ondersteuning. De combinatie van beeldende kunst en muziek zorgt voor een verstilde en bijzondere ervaring waarin het verhaal van de kruisweg op een nieuwe manier dichtbij komt.
Meer informatie
Het werk van Floris Hovers staat bekend om zijn minimalistische stijl. Door bewust veel weg te laten, blijft volgens hem alleen de essentie over. Die eenvoud laat ruimte voor de verbeelding van het publiek en geeft een eigentijdse kijk op een eeuwenoud verhaal. De voorstelling Een Nieuwe Kruisweg vindt plaats op vrijdag 20 en zaterdag 21 maart in de Sint Jansbasiliek op de Markt in Oosterhout. Bezoekers zijn welkom vanaf 19.30 uur, waarna de voorstelling om 20.00 uur begint. De toegang is gratis, al wordt een vrije gift op prijs gesteld.