Mogelijk problemen ochtendspits door Zomerstorm Francis

26 aug 2020, 6:59Nieuws
wind storm
CC0 Creative Commons / MichaelGaida
Zomerstorm Francis trekt over Nederland. Aan de kust werd dinsdagavond een uur lang windkracht 9 gemeten. De zwaarste windstoot bedroeg 100 kilometer per uur. Daarmee werd Francis officieel een zomerstorm.

Mogelijk problemen in de ochtendspits

De kans is groot dat de wind rond de ochtendspits het krachtigst is. Automobilisten moeten daar dus rekening mee houden, zo waarschuwde Rijkswaterstaat al eerder. Het KNMI heeft code geel afgegeven voor onze provincie voor zware windstoten. Het advies is niet met een aanhanger of caravan de weg op te gaan. Hoewel dinsdag al een flinke windkracht werd gemeten word woensdagochtend pas het hoogtepunt verwacht. In de loop van de dag neemt de wind weer in kracht af.

Omvallende bomen

Ook is er tijdens de zomerstorm kans op schade door omvallende bomen. Door de droogte is een aantal boomsoorten verzwakt waardoor deze makkelijker kunnen omvallen. Bovendien staan de loofbomen in deze tijd van het jaar nog vol in blad. “Daardoor vangen ze meer wind dan tijdens een herfststorm. Dat kan risico’s met zich meebrengen”, aldus een woordvoerder van Staatsbosbeheer. De laatste officiële zomerstorm was op 10 augustus vorig jaar. Op die dag bereikte de wind in IJmuiden een uur lang gemiddeld windkracht 9. Dit was ook de dag waarop het dak van het stadion van AZ in Alkmaar instortte.
bron: ANP/Nieuws.nl
loading

Loading articles...

Loading