Na enkele tropische dagen komt er een einde aan de hitte. Het Nationaal Hitteplan vervalt vrijdag en ook de code geel van het KNMI liep donderdagavond af. Voor Oosterhout betekent dat een duidelijke afkoeling, al blijft de droogte voorlopig een aandachtspunt.
Hitteplan vervalt
De afgelopen dagen gold het Nationaal Hitteplan voor grote delen van Nederland, waaronder Noord-Brabant. Het plan is bedoeld om extra aandacht te vragen voor kwetsbare groepen, zoals ouderen, jonge kinderen en mensen met een kwetsbare gezondheid. Volgens het KNMI keert de komende dagen aangenamer zomerweer terug. De maximumtemperaturen liggen rond de 22 graden en af en toe valt een bui. Daarmee komt een einde aan de extreme hitte die de afgelopen week voor tropische temperaturen zorgde.
Feitelijk watertekort
Toch is daarmee niet alle zorg verdwenen. Ondanks de verwachte neerslag blijven de omstandigheden volgens het KNMI aan de droge kant. Dat sluit aan bij de landelijke situatie, waarbij Nederland inmiddels officieel te maken heeft met een feitelijk watertekort. Nu het Hitteplan afloopt, vervallen de extra adviezen niet helemaal. Het RIVM blijft mensen oproepen om voldoende te drinken, woningen koel te houden en extra aandacht te hebben voor kwetsbare mensen wanneer de temperaturen weer oplopen. Daarnaast blijft ook bewust omgaan met drinkwater belangrijk. Door de aanhoudende droogte vraagt de overheid inwoners om zuinig met water om te gaan en bijvoorbeeld de tuin alleen vroeg in de ochtend of laat op de avond te besproeien.
Weekendweer
Het weer lijkt komend weekend prima om eropuit te gaan in Oosterhout. Op zaterdag wisselen wolken en zon elkaar af bij een middagtemperatuur van ongeveer 22 graden. De kans op een bui is klein en er staat een matige noordwestenwind. Zondag verloopt iets frisser met maxima rond 20 graden, opnieuw met perioden van zon en slechts een kleine kans op neerslag. Het weekend voelt een stuk frisser aan, maar voor de natuur en de waterstanden is veel meer regen nodig.
- Volg Oosterhout Nieuws ook op Facebook
- Download de gratis Nieuws.NL App in de de Apple App Store of Google Play
- Adverteren op Oosterhout Nieuws