Het fietspad langs de N631 tussen Oosterhout en Rijen is geselecteerd voor een proef om de sociale veiligheid te verbeteren. De provincie Noord-Brabant gaat onderzoeken welke maatregelen nodig zijn om fietsers, vooral in de avonduren, een veiliger gevoel te geven. Daarbij wordt onder meer gekeken naar verlichting, begroeiing en overzichtelijkheid.
Fietspad langs N631
Het fietspad tussen Oosterhout en Rijen is een van de drie Brabantse trajecten die voor de proef zijn geselecteerd. De provincie onderzocht eerder achttien fietsroutes op sociale veiligheid. Daarbij werd gekeken naar factoren die ervoor kunnen zorgen dat fietsers zich minder veilig voelen, zoals donkere gedeelten, dichte begroeiing en afgelegen plekken. Ook werden de routes in het donker bezocht om te beoordelen hoe de omgeving wordt ervaren. Naast de N631 zijn ook fietspaden langs de N289 tussen Putte en Hoogerheide en de N395 tussen Hilvarenbeek en Oirschot geselecteerd. Voor de drie proefprojecten heeft de provincie in totaal drie miljoen euro beschikbaar gesteld.
Meer dan alleen verlichting
Volgens gedeputeerde Stijn Smeulders is het belangrijk dat Brabanders ook in de avonduren met een veilig gevoel op de fiets kunnen stappen. Extra straatverlichting kan daarbij helpen, maar de provincie wil nadrukkelijk verder kijken. Ook het verbeteren van zichtlijnen en het aanpassen van begroeiing kunnen bijdragen aan een overzichtelijkere fietsroute. Bij het uitwerken van de plannen worden fietsers en omwonenden betrokken. Zij krijgen de gelegenheid om hun ervaringen te delen en aan te geven welke plekken zij als onprettig of onveilig ervaren. Die informatie wordt meegenomen bij het bepalen van de maatregelen.
Wanneer beginnen de werkzaamheden?
Wanneer het fietspad tussen Oosterhout en Rijen daadwerkelijk wordt aangepakt, is nog niet bekend. De provincie voert de drie proefprojecten na elkaar uit, zodat ervaringen van eerdere projecten kunnen worden gebruikt bij de volgende locaties. Met de proef wil Noord-Brabant niet alleen de veiligheid op deze drie trajecten verbeteren, maar ook onderzoeken welke maatregelen op andere fietspaden in de provincie kunnen worden toegepast.
- Met dank aan Gilze Rijen Nieuws
- Volg Oosterhout Nieuws ook op Facebook
- Download de gratis Nieuws.NL App in de de Apple App Store of Google Play
- Adverteren op Oosterhout Nieuws