Rechtbank straft Oosterhoutse (34) met taakstraf na gasontploffing Langenhof

13 nov , 6:44 Nieuws
langenhof
Jeroen Stuve | Stuve Fotografie

In de zaak rond de zware gasexplosie aan de Langenhof, die op 26 april vorig jaar een hele rij woningen ontregelde, heeft de rechtbank een taakstraf van 240 uur opgelegd aan de 34-jarige bewoonster. De vrouw verkeerde destijds in een zware persoonlijke crisis en kampte met een hardnekkige drugsverslaving.

Explosie Langenhof

De explosie blies de complete voorgevel van de woning de straat op. Bewoners van het hele blok moesten halsoverkop vertrekken; twee naastgelegen huizen raakten zo beschadigd dat ze langere tijd onbewoonbaar bleven. De brandweer kreeg een felle brand onder controle, maar de ravage was enorm. De veroorzaakster zelf werd zwaargewond uit de woning gehaald. Ze liep ernstige brandwonden op en lag wekenlang in coma in het Brandwondencentrum.

Enorme knal

Uit onderzoek bleek dat de vrouw die avond na een relatieconflict en onder invloed van middelen een afscheidsbericht had verstuurd. Vervolgens sneed ze de gasslang door, waarna het gas de woning kon vullen. Toen ze later een sigaret aanstak, volgde een enorme knal. Volgens de rechtbank zou normaal gesproken een langdurige gevangenisstraf passend zijn. Toch ziet de rechter daar, gezien de omstandigheden, van af. De vrouw was destijds verminderd toerekeningsvatbaar, traumatisch gewond en inmiddels gemotiveerd om haar leven te beteren. Ze is inmiddels vrij van drugs en staat open voor behandeling.

Strikte voorwaarden

De rechter koppelt daarom strikte voorwaarden aan haar straf. Ze moet zich laten begeleiden en kan worden gecontroleerd op middelengebruik. Indien noodzakelijk kan opname in een kliniek worden opgelegd. Mocht de vrouw opnieuw de fout ingaan, dan hangt haar wel een celstraf van twee jaar boven het hoofd.

113 rgb verwijsbanner rood