St. Jeugd Ontbijt Oosterhout zoekt nieuwe bezorgers ontbijtpakketten

23 apr 2023, 8:05Nieuws
brood kontje
FotoRieth by Pixabay
De Stichting Jeugd Ontbijt Oosterhout zoekt per direct vrijwilligers om op regelmatige basis ontbijtpakketten te bezorgen binnen Oosterhout.

Jeugd Ontbijt Oosterhout

Iedere zaterdag worden ruim 100 Oosterhoutse kinderen voorzien van een ontbijtpakket door de stichting Jeugd Ontbijt Oosterhout. Coördinator Jan-Willem Sies: "Wij brengen een gratis, gezond en voedzaam ontbijt aan hen die hier zelf niet in kunnen voorzien. Iedere zaterdag gaan onze vrijwilligers op pad om ontbijtpakketten te bezorgen waar zo'n 7 keer van ontbeten kan worden. Naast brood, beleg en melk zit er ook geregeld iets extra's in de ontbijtpakketten zoals crackers, cornflakes of fruit, want ook afwisseling is belangrijk."

Gratis en anoniem bezorgd

De ontbijtpakketten worden gratis en anoniem aan huis bezorgd. Jan-Willem: "Iedere week gaan er vier vrijwilligers uit onze poule met 21 vrijwilligers op pad die iedere een eigen route rijden. Zij halen de ontbijtpakketten op bij de supermarkt en brengen die met hun eigen auto rond. De vrijwilligers doen dat om toerbeurt, waardoor iedereen eens per 4 of 5 weken aan de beurt is. Volgende week worden op deze manier 115 kinderen voorzien van een ontbijtpakket. En dat aantal stijgt helaas nog iedere week."

Nieuwe vrijwilligers nodig

Jan-Willem: "Eigenlijk is meer dan 100 adressen teveel voor 4 routes. We zijn daarom bezig met het opzetten van een vijfde route. Hiervoor zijn we op korte termijn op zoek naar mensen met een auto die op zaterdagmorgen eens in de 4 of 5 weken een route zouden willen rijden. Zij doen dit geheel op vrijwillige basis en krijgen hiervoor geen vergoeding. Alleen met voldoende vrijwilligers kunnen we ervoor blijven zorgen dat geen Oosterhouts kind met honger naar school hoeft!" Mail voor meer informatie of om je op te geven naar [email protected] of kijk voor meer informatie op de onderstaande link.
loading

Loading articles...

Loading