
In de maand april werden opnieuw Sumoworstel wedstrijden gehouden bij Bliemer Arashi Sport in Breda en Oosterhout. Tijdens de judo -en KidzzBudo-trainingen werd iedereen op de hoogte gebracht van de regels en mochten allen proeven hoe het is om te worstelen zonder judojasje. In Friesland en België werden een 3 gouden medailles gewonnen door Vera Wandel.
Vera Wandel werd zaterdag 2x kampioen in Friesland tijdens de Friese Masters. In de ochtend bij de jongens tot 12 jaar -27kg met 4x Ippon! En in de middag bij de meisjes tot 12 jaar -28kg met 3 gewonnen wedstrijden en weer allemaal Ippons. Op zondag was ze in het Belgische Brecht opnieuw goed voor Goud! In België won ze weer 3x met Ippon. In het hele weekend dus 10 gewonnen wedstrijden met Ippon, zonder tegenpunt!
Bij het Sumoworstelen leren de judoka’s van Arashi ook te strijden zonder Judojasje en kunnen ze meteen kennis maken met een andere traditionele Japanse sport. De Arashi-ring bestaat uit aan elkaar geknoopte judobanden en de gekleurde slipjes dienen als zout bij het traditionele geesten verdrijven. Sumo 相撲 is de traditionele Japanse worstelsport die meestal wordt beoefend door zeer zwaarlijvige mannen. De worstelpartij vindt plaats op een cirkelvormig gebied en gaat gepaard met vele rituelen.
De Japanners beschouwen Sumo als een moderne krijgskunst; het is daarbij een populaire sport die vaak op televisie uitgezonden wordt. Behalve in Japan begint de populariteit van de sport ook toe te nemen in andere landen. Arashi doet al jaren aan Sumo en niet zonder succes! Vorige weken zaten opnieuw weer velen deelnemers met ouders, grootouders en andere liefhebbers in de dojo´s van Arashi. Diegene die als eerste 2 punten bemachtigde werd uitgeroepen tot winnaar.
Op maandag werd in Teteringen kampioen bij de lichtgewichten: Finn Spruijt en bij de zwaargewichten: Talisha Roemer. Op dinsdag in Heusdenhout Breda werd Merlijn v. Teeffelen kampioen bij de lichtgewichten, Yannick Schreuder bij de middengewichten en Tygo de Groot bij de zwaargewichten.
Bij de KidzzBudo Breda werd Bram Knuit de grote kampioen. Woensdag in Oosterhout lichtgewicht kampioen Re Wille en zwaargewichtkampioen Daan Stuer. De finale bij de KidzzBudo werd tussen Yarno Fijneman en Zoë Harting gewonnen door de laatstgenoemde.
Op donderdag in Boeimeer Breda werd bij de lichtgewichten Binck v. Zoest kampioen en bij de zwaargewichten: Jelmer v.d. Graaf. Op vrijdag in Oosterhout werd Steijn van Pelt Sumokampioen lichtgewicht en bij de zwaargewichten Sven de Waard en op zaterdagmorgen Eryk Kowalski.