Vanmiddag schrijverscafé met drie Oosterhoutse schrijvers

05 mrt 2017, 7:17 Nieuws
schrijverscafe
De Bibliotheek

Kom op zondagmiddag 5 maart om 14.00 uur naar bibliotheek Oosterhout en laat je inspireren door schrijvers uit Oosterhout; Joep Heinen en Walther Ligtvoet. Zij nemen je mee in de wereld van verhalen en gedichten. Daarna brengt Hans van der Prijt een boeiende lezing over de resten van de dierenkennis uit het begin van onze jaartelling.

Verrassende vertelling

Om 14.30 uur geeft Neerlandicus Hans van der Prijt een boeiende lezing onder de titel ‘Over bevergeil en Christus als pelikaan’. Een verrassende vertelling over de resten van de dierenkennis uit het begin van onze jaartelling in het hedendaags taalgebruik en de iconografische betekenis van dieren.Hans van der Prijt studeerde af op een studie naar het gedrag van de dieren in Van den Vos Reynaerde. Hij onderzocht in hoeverre het gedrag van de vos en zijn tegenstanders overeenkomt met de kennis van dieren in de tijd waarin het verhaal geschreven werd. Hij was als docent Nederlands, Cultureel Kunstzinnige Vorming (CKV) en regisseur verbonden aan het Cambreur College in Dongen. Interviews van hem met Boudewijn de Groot, Jan Siebelink, Erik van Muiswinkel, Peter Römer, Renate Dorrestein e.a. verschenen in “Die boekhandel is er altijd geweest.” Voor Weekblad Oosterhout interviewde hij Jaap Robbe, Ton Koopman en Anthony Hermus. Voor uitgeverij De Geus vertaalde hij met anderen romans uit het Frans. Hij regisseerde en acteerde o.m. in de groepen Plankton en Zuiver Scheerwol. Exposities van hem waren te zien in o.m. Heemstede, Haarlem, Uithoorn, Velsen–Zuid en Oosterhout.

Joep Heinen en Walther Ligtvoet

Om 14.00 uur opent het Schrijverscafé met Joep Heinen. Joep Heinen is leerkracht in het basisonderwijs en kinderboekenschrijver. Titels van zijn hand zijn ‘Rode Mieren’, ‘Club Zeven’ en ‘De Vuurprins’. Zijn werk als leerkracht is een grote bron van inspiratie voor de inhoud van zijn boeken. In het Schrijverscafé stelt Joep zichzelf voor en neemt zijn vertelkoffer mee. Walther Ligtvoet schrijft allerlei soorten teksten, korte verhalen en gedichten. En zijn debuutbundel ‘Zielschrift en andere Zieleroerselen’ is net klaar. Deze middag vertelt hij hoe hij tot het schrijven is gekomen en geniet je van een aantal gedichten uit zijn werk.

De activiteiten van het Schrijverscafé zijn gratis toegankelijk.