Verdiep je in de oorsprong van de Mariafeesten met Zuster Hildegard

26 sep , 6:34 Nieuws
zuster olv abdij
Thei Geurts | OLV Abdij

Ontdek op 4 en 18 oktober de rijke geschiedenis van de Mariafeesten tijdens inspirerende middagen met zuster Hildegard in de Onze Lieve Vrouwe Abdij.

Mariamaand

In oktober, traditioneel Mariamaand, organiseert Werkgroep ZIJ van de Catharinaparochie twee bijzondere bijeenkomsten in de Onze Lieve Vrouwe Abdij aan de Zandheuvel in Oosterhout. Benedictines Hildegard neemt bezoekers mee in de ontstaansgeschiedenis van de Mariafeesten, die hun oorsprong vinden in de vroege verhalen uit het boek Geboorte van Maria van Jacobus. Belangrijke kruispunten in het leven van Maria vormden de aanleiding voor de vele feesten die wereldwijd worden gevierd.

Programma

De middagen bieden verdieping voor iedereen die meer wil weten over de betekenis van Maria binnen de christelijke traditie. Bezoekers zijn vanaf 13.45 uur welkom voor het middaggebed om 14.00 uur, waarna er gelegenheid is voor koffie en thee in het gastenhuis. Aansluitend volgt het programma dat duurt tot 16.30 uur.

Meer informatie

Deelname kost 15 euro er persoon per middag en aanmelding is noodzakelijk vóór 30 september via het parochiesecretariaat. De bijeenkomsten zijn toegankelijk voor iedereen: jong en oud, gelovig of zoekend. Zo beloven deze middagen niet alleen een inspirerende reis door de geschiedenis te worden, maar ook een moment van bezinning in de serene omgeving van de abdij.