Verlangen & Voldoening: Oosterhout in gesprek tijdens Vastenperiode

24 mrt , 6:16Nieuws
_post-it
Theek 5 / VASTWEL
Tijdens de vastenperiode gaan Oosterhouters met elkaar in gesprek over wat hen drijft en wat hen gelukkig maakt.

Verlangen & Voldoening

In Theek 5 en bij VASTWEL draait het deze weken om een thema dat raakt: Verlangen & Voldoening. Met een laagdrempelige actie worden inwoners uitgenodigd om stil te staan bij wat hen in beweging zet én waar zij dankbaar voor zijn. De campagne “Post it” brengt persoonlijke gedachten letterlijk in beeld, verspreid door de stad.

Inkijk in het dagelijkse leven

In bibliotheekvestigingen, op scholen en zelfs op ramen verschijnen briefjes met korte zinnen die een inkijk geven in het dagelijks leven van Oosterhouters. Het idee is eenvoudig: schrijf op waar je naar verlangt en wanneer je tevreden bent. Juist die eenvoud maakt het krachtig. Het levert een zichtbaar en herkenbaar beeld op van wat er leeft in de stad.

Gevoel van geluk

Volgens de organisatie weten mensen vaak goed wat hen gelukkig maakt, maar handelen ze daar niet altijd naar. “Door verlangens en momenten van voldoening te benoemen, ontstaat bewustwording,” klinkt het. “Dat is een belangrijke stap richting een duurzamer gevoel van geluk.” Daarmee wordt niet alleen individuele reflectie gestimuleerd, maar ook ontmoeting en gesprek tussen inwoners. De gedachte achter het project is dat verlangen en tevredenheid elkaar niet uitsluiten, maar juist versterken.

Ontmoetingsmiddag

Wie alleen maar blijft verlangen, raakt onrustig. Wie alleen tevreden is, verliest soms de drive om vooruit te kijken. De balans daartussen vormt de kern van het initiatief. Als verdieping vindt op zondag 29 maart een ontmoetingsmiddag plaats in Theek 5 Oosterhout Centrum aan de Torenstraat. Tijdens een workshop creatief schrijven gaan deelnemers aan de slag met hun eigen gedachten en gevoelens. In een ontspannen setting ontstaan korte, persoonlijke teksten die, voor wie wil,  gedeeld worden.
loading

Loading articles...

Loading