Walther Ligtvoet presenteert zaterdagavond 21 maart zijn nieuwe bundel Zaterdagen bij Boekhandel Het Verboden Rijk in Oosterhout.
Zaterdagen
Schrijver Walther Ligtvoet presenteert op zaterdag 21 maart zijn nieuwe boek Zaterdagen bij Boekhandel Het Verboden Rijk aan de Arendstraat in Oosterhout. De bijeenkomst begint om 19.30 uur en de toegang is gratis. Tijdens de presentatie wordt ook het eerste exemplaar van de bundel officieel uitgereikt.
Columns
Met Zaterdagen bundelt Ligtvoet de columns die hij gedurende anderhalf jaar elke zaterdag op zijn eigen website publiceerde. Samen vormen die teksten een persoonlijk, scherpzinnig en vaak herkenbaar portret van iemand die de wereld aandachtig bekijkt en die observaties omzet in woorden. In de bundel beweegt de schrijver zich langs stilte en drukte, herstel en vermoeidheid, en langs de merkwaardige manier waarop tijd soms traag en dan weer ongrijpbaar snel voorbijgaat.
Intiem verslag
De onderwerpen in het boek zijn alledaags en tegelijk geladen. Ligtvoet schrijft over verhuizen en opnieuw beginnen, over vriendschappen die slijten, over muziek die troost biedt en over een hoofd dat maar moeilijk tot rust komt. Soms klinkt er een uitgesproken mening door, soms juist een lichte kwinkslag, maar steeds blijft zijn toon observerend en menselijk. Daardoor voelt Zaterdagen niet als een traditioneel dagboek, maar wel als een intiem verslag van iemand die tast naar balans in een wereld die zelden stilvalt.