Sterk weekend voor jeugdrenners Oosterhoutse wielerploeg JEGG-SKIL-DJR

08 apr , 6:25 Sport
djr
JEGG-SKIL-DJR
Art Uithoven in de leiderstrui

Het was een succesvol wielerweekend voor de jeugdrenners van de Oosterhoutse wielervereniging JEGG-SKIL-DJR.

Art Uithoven

Afgelopen zaterdag schreef Art Uithoven in categorie 3 de overwinning op zijn naam tijdens een spannende massasprint, waarmee hij niet alleen het goud pakte bij de jongens, maar ook direct de blauwe leiderstrui in het prestigieuze Kempenklassement veroverde. Teamgenoot Faas van Mook eindigde knap als vierde. In categorie 1 liet Art’s zus, Pien Uithoven, zich eveneens van haar beste kant zien door bij de meisjes als derde te finishen en het podium te beklimmen.

Loodzware koers

Afgelopen zondag moest Art zijn leiderstrui verdedigen in de 32e Hoppenbrouwers Techniek Jeugdronde van de Reeshof in Tilburg, de derde wedstrijd in het Kempenklassement. Met onder meer de Nederlandse kampioen en plaatselijk favoriet Huib van Spreuwel aan de start, beloofde het een loodzware koers te worden. Het peloton werd geteisterd door aanvallen en demarrages, waarna Van Spreuwel solo naar de winst reed.

Faas van Mook

In de achtergrond wist Faas van Mook punten te pakken in de tussensprint, waarna het veld weer samenkwam voor een massasprint. Daarin toonde Art opnieuw zijn klasse: hij sprintte naar een tweede plaats bij de jongens en behield daarmee zijn leiderstrui. Ook Trisha Baah liet zich zien met een derde plaats bij de meisjes, terwijl Mees Broeken als 15e overall finishte.

Morris van Miert

In categorie 1 was het opnieuw raak voor Morris van Miert, die solo de winst pakte zoals hij dat vaker met overtuiging doet. Zijn klassementspositie blijft daardoor ijzersterk en maakt hem tot een serieuze titelkandidaat. Teamgenote Pien Uithoven had op zondag minder geluk: als lichtgewicht kreeg ze het zwaar te verduren in de felle wind en moest een goede klassering laten varen, ondanks haar sterke en veelbelovende optreden een dag eerder in Dommelen.