Op- en afritten Raamsdonk A59 verdwijnen voorgoed per 1 december

19 nov , 6:04 Nieuws
hooipolder1
Rijkswaterstaat

Vanaf 1 december sluit Rijkswaterstaat de op- en afritten Raamsdonk (34) op de A59 definitief. Verkeer moet via Oosterhout (33) en Geertruidenberg (20).

Afsluiting afrit 34

Rijkswaterstaat sluit op maandag 1 december 2025 om 21.00 uur de op- en afritten Raamsdonk (afrit 34) op de A59 in beide richtingen definitief af. De afsluiting, ter hoogte van de watertoren, betekent dat verkeer vanaf dat moment niet langer via deze locatie de snelweg kan oprijden of verlaten. De maatregel hoort bij de grote aanpassing van knooppunt Hooipolder en de bouw van een nieuwe verbindingsboog.

Nieuwe verbindingsweg

Automobilisten richting Geertruidenberg, Raamsdonksveer, Raamsdonk en Oosterhout moeten voortaan gebruikmaken van de op- en afrit Oosterhout (33) op de A59 of van Geertruidenberg (20) op de A27. Een nieuwe verbindingsweg tussen aansluiting Oosterhout (33) en de kern van Raamsdonksveer vervangt de oude situatie en gaat op zaterdag 29 november in de middag open voor verkeer. Deze nieuwe weg sluit aan op de Kloosterweg. Voorafgaand aan de volledige afsluiting plaatst Rijkswaterstaat stalen barriers en een tijdelijk geluidscherm. Hierdoor is de A59 op 1, 2 en 3 december ’s nachts dicht tussen knooppunt Hooipolder en afrit Oosterhout (33) richting Zeeland/Rotterdam, en in de richting ’s-Hertogenbosch tussen oprit Made (32) en knooppunt Hooipolder.

Vernieuwing knooppunt Hooipolder

De op- en afritten verdwijnen omdat de nieuwe verbindingsboog van Hooipolder precies over hun huidige locatie komt te liggen. Eind 2026 wordt het vernieuwde knooppunt opengesteld en moeten de doorstroming en verkeersveiligheid aanzienlijk verbeteren. De opening van de nieuwe verbindingsweg wordt op zaterdag 29 november feestelijk gevierd. Omwonenden en geïnteresseerden mogen die ochtend te voet over de nieuwe weg voordat deze officieel voor verkeer wordt vrijgegeven. Meer informatie staat op A27HoutenHooipolder.nl.