Vrijdag bevrijdingsconcert Schola Cantorum in Vredeskerk

01 mei 2018, 7:49 Nieuws
schola
Schola Cantorum

Schola Cantorum geeft komende vrijdag 4 mei een speciaal bevrijdingsconcert onder de naam Da Pacem, Geef Vrede. Plaats van handelen is de Vredeskerk aan de Rulstraat en het concert begint om 20.30 uur.

Herdenken en vieren

Bevrijdingsconcert Da Pacem (Geef Vrede) door Schola Cantorum Oosterhout in de Vredeskerk (Oosterhout). De Schola zingt Gregoriaanse gezangen van dood en nieuw leven. Het orgel begeleidt en speelt daarnaast werken van Italiaanse componisten uit de 17e eeuw. Fragmenten uit redevoeringen van Martin Luther King en Nelson Mandela vertellen van oorlog en vrede. Rudi Oomen leidt de Schola en Jerry Korsmit bespeelt het orgel.

Programma

De schola zingt:

  • Lux aeterna, luceat eis, afgewisseld met psalm 129
  • Circumdederunt me gemitus mortis
  • Da Pacem Domine
  • Pacem meam vobis
  • Factus est Dominus
  • Benedictus Dominus Deus Israel
  • Te Deum laudamus

Deze zangstukken worden afgewisseld met orgelspel van Jerry Korsmit.

Over de Schola

De Schola Cantorum Oosterhout stelt zich ten doel het authentieke gregoriaans als kostbaar cultureel erfgoed te bestuderen, te bewaren en te propageren. Zij baseert zich daarbij voornamelijk op de verworvenheden van de studies van vroegmiddeleeuwse handschriften, zoals die in de vorige eeuw door de monniken van Solesmes (Frankrijk) ter hand zijn genomen en daar en ook elders nog steeds worden voortgezet. Bij haar uitvoeringen beperkt de schola zich niet uitsluitend tot het liturgische kader, maar hanteert zij nadrukkelijk ook de concertvorm, al dan niet geïnspireerd door vormen van middeleeuws drama.

www.deschola.nl