
VV Oosterhout heeft zijn bekeravontuur voortgezet met een overwinning op RSV uit Rucphen in de districtsronde van de KNVB-beker. Het verslag is geschreven door Ad Looijmans.
De wedstrijd begon echter traag en kansen waren schaars in de openingsfase. Pas in de 10e minuut wist Jonathan Yuya het eerste schot op doel te lossen voor Oosterhout, maar zijn poging werd zonder moeite gepareerd door keeper Nick Smits. De ploeg van Oosterhout leek vooral te worstelen met de opbouw; passes kwamen niet aan, en er was een gebrek aan combinatie in het spel. Ondanks de inzet leek de scherpte soms te ontbreken, wat resulteerde in een tegenslag in de 23e minuut. Verdedigend werd er niet adequaat opgetreden, waardoor Richard Schijven de bal achter keeper Brian Mathijssen kon plaatsen en RSV op voorsprong bracht: 0-1.
Na enkele aanvallende pogingen, waaronder een schot van Bayram Akyol dat het doel miste, kreeg Oosterhout vlak voor rust een hoekschop. Abdelaziz Negro leverde een loepzuivere voorzet op het hoofd van Bayram, die de gelijkmaker binnenkopte. Daarmee stond het 1-1 bij rust. De technische staf van Oosterhout paste in de tweede helft enkele wijzigingen toe, wat zichtbaar effect had. Met meer precisie en een verzorgdere opbouw werden de aanvallen dreigender, en het bleek dat RSV niet van RVS was, zoals coach Eus Roovers het verwoordde. In de 57e minuut kopte Danny Hoefnagels een prachtige voorzet binnen, tegendraads en onhoudbaar: 2-1.
Met een andere goalgetter, Delvano van Bussel, in het team, bleef Oosterhout gevaarlijk. In de 87e minuut stelde Delvano de winst verder veilig met een derde treffer, 3-1, en leek de wedstrijd gespeeld. Toch was er nog een twist: RSV’s assistent, John Woestenberg, vlagde voor een hoekschop nadat de bal over de achterlijn leek te zijn gegaan. Scheidsrechter Andre de Vaan zag het anders en liet doorspelen, waarna de bal al snel achter Mathijssen lag en de 3-2 op het scorebord stond. Ondanks deze laatste spanning speelde VV Oosterhout de wedstrijd beheerst uit en creëerde nog enkele kansen, al mocht de afronding nog wel wat extra training krijgen. Een terechte zege bezegelde hun plaats in de volgende ronde van de KNVB-beker.