De Peppelbeemd krijgt een nieuwe inrichting met aandacht voor waterafvoer en duurzaamheid.
Werkzaamheden Peppelbeemd
De gemeente Oosterhout start eind mei met werkzaamheden aan de Peppelbeemd. Het aannemersbedrijf gaat de bestrating vernieuwen op het traject tussen de Effentweg en de Biezenbeemd. De werkzaamheden beginnen op dinsdag 26 mei 2026 en duren naar verwachting tot en met 13 juni. Tijdens de werkzaamheden worden zowel de rijbaan als de parkeervakken opnieuw bestraat. De bestaande tegels van het trottoir blijven behouden en worden hergebruikt.
Klimaatadaptatie
Met de herinrichting speelt de gemeente in op klimaatadaptatie. De straat wordt zo aangelegd dat regenwater direct naar de naastgelegen berm wordt afgevoerd. Dit helpt verdroging van de bodem tegen te gaan en zorgt ervoor dat het riool bij hevige regenval minder wordt belast. De werkzaamheden worden in meerdere fasen uitgevoerd. In de eerste fase wordt gewerkt op het gedeelte tussen de Effentweg en de Distelbeemd. Deze fase duurt ongeveer twee weken. Tijdens deze periode is de wijk ten zuiden van de Effentweg bereikbaar via de Rietbeemd. In de tweede fase verschuift het werk en loopt de ontsluiting via de Peppelbeemd en Distelbeemd.
Planning
Omwonenden ontvangen een week voor de start nog een aanvullende brief met praktische informatie, zoals bereikbaarheid, planning en contactpersonen bij vragen of eventuele klachten. De gemeente adviseert bewoners en weggebruikers om rekening te houden met tijdelijke verkeersmaatregelen en mogelijke hinder. Wie alvast wil zien hoe de nieuwe situatie eruit komt te zien of meer wil weten over de omleidingen, kan terecht op de website van de gemeente Oosterhout.