Smulnar weggereden, carnaval is weer voorbij

02 mrt 2022, 6:59 Kaaiendonk
smulnar wegrijden 2022
Erik Nieuwkoop

Met het wegrijden van de Smulnar van de Markt is gisteren afscheid genomen van een carnaval dat er in eerste instantie niet leek te komen.

Geen officiële activiteiten

Wie de afgelopen dagen door Kaaiendonk liep had helemaal niet het idee dat er zoveel anders carnaval werd gevierd dan normaal. In een eerder stadium had OCS De Smulnarren al het besluit genomen dat er geen officiële activiteiten zouden plaatsvinden. Geen Intocht, Optocht of Boerenbruiloft bijvoorbeeld. Maar het creatieve bloed kruipt toch waar het niet gaan kan. Zo was er toch een alternatieve Intocht en een kleine Optocht. Ook gingen Joanus en Hendrien in Ondert(r)ouw

en waren er maar liefst drie wielerrondes: die van de Zandheuvel, Slotjes-West en die van het Rutselbosch !

Smulnar op de Markt

De traditionele Smulnar op de Markt was vooraf wel weggezet en Mienus heeft hem op carnavalszaterdag ook een krans in de hand gegeven. Om de drukte in de Klappeijstraat wat te verminderen werd er in allerijl ook een podium op de Markt gezet waar diverse optredens op werden gegeven. Wie tussen de mensen op het Hatsekiedeeplein in het zonnetje heeft gestaan op zondag- of maandagmiddag was vast even de zorgen van de afgelopen periode vergeten!

Stapbonnen

Zoals altijd komt aan alle goede dingen een einde. Zo werd de Smulnar dinsdagavond weggereden en is vannacht Kaaiendonk weer gewoon Oosterhout geworden. Maar wel met een feestje extra in het verschiet. OCS De Smulnarren gaat in het Pinksterweekend een feestelijk weekend organiseren met onder andere de Grote Kaaiendonkse Optocht. Ook wordt dan het nieuwe motto voor carnaval 2023 pas bekend gemaakt. Je Kaaiendonkse Stapbonnen moet je al ruim voor die tijd opmaken, die zijn 'as vanouds' geldig tot Halfvasten, dit jaar dus t/m 20 maart 2022.