
Elk jaar zet een groot aantal vrijwilligers van de Goederenbank De Baronie, in de volksmond ‘de voedselbank’ zich in bij de grote winkelactie “Een boodschap voor een ander”. Dit jaar wordt deze georganiseerd op 24, 25 en 26 november.
Vrijwilligers zijn de kracht waarop de voedselbank drijft. Naast het vaste team dat ons door het jaar heen helpt hebben we een extra team van ongeveer 300 mensen dat zich tijdens de winkelactie in zet. Ook leerlingen van het Monseigneur Frencken College (3VWO) steken met veel enthousiasme de handen uit de mouwen.
"We zijn erg blij met alle vrijwilligers. Zonder hen zouden we de actie niet tot zo’n groot succes kunnen maken. Ditzelfde geldt voor de samenwerking met de winkeliers. Wij doen ons best om ervoor te zorgen dat de gedoneerde voedselproducten de juiste mensen bereiken. Dit zijn mensen die om totaal verschillende redenen met moderne armoede geconfronteerd worden.”, zo schrijft de Goederenbank in haar persbericht.
Het is alweer de twaalfde keer dat Goederenbank De Baronie de winkelactie ‘Een boodschap voor een ander’ organiseert. In verschillende supermarkten in Oosterhout, Made, Dongen, Raamsdonksveer, Geertruidenberg en ‘s Gravenmoer worden dan producten ingezameld voor mensen die in armoede leven.
Het winkelend publiek wordt gevraagd de actie te ondersteunen door iets extra’s te kopen en aan de Goederenbank ter beschikking te stellen. Het gaat om droge en houdbare ongekoelde basisproducten. Voorbeelden hiervan zijn: pasta’s , rijst, meel, koffie, thee, cacao, suiker, zoet beleg voor op brood, chocomelk, yogidrink, schoonmaakmiddelen, waspoeder en toiletartikelen zoals tandpasta en shampoo. Het betreft dus houdbare producten.
Wilt u ook een dagdeel (of meerdere) mee doen, dan kunt u voor meer informatie bellen met de coördinator Annita: 06 4358 6984 of stuur een mail naar [email protected] Er worden met name nog vrijwilligers gezocht voor donderdagavond 24, vrijdagavond 25 en zaterdagmorgen/middag 26 november.