Woensdag 30 oktober 2013 blijkt een belangrijke datum voor CDA Oosterhout. Zittend wethouder Marcel Willemsen werd samen met zijn team unaniem gekozen. Het CDA is blij met deze geboren en getogen Oosterhouter met een ondernemersachtergrond op 1. De top 3 wordt aangevuld door de jonge en ambitieuze Ruben Jacobs (26 jaar) en zittend raadslid Tanja Roovers-Huijben (31 jaar). De top van het team wordt verder compleet gemaakt door Corné van Gool, Jelle Alkema, Remko van der Sanden, Anton Kamps en Leo Arnold.
Sterk team
Het CDA zet hiermee een sterk en divers team neer voor de gemeenteraadsverkiezingen van 19 maart 2014. De lijst kent verder nog elf namen, waarmee het totaal op 19 komt. Huidig fractievoorzitter Piet de Jong sluit de lijst als nummer 19 af. Hij zegde tijdens de vergadering toe het team vanuit de achterhoede graag te ondersteunen in de rol van lijstduwer.
In de lijst vinden ervaring en ambitie elkaar, evenals jong en ouder. Lijsttrekker Marcel Willemsen is blij met het CDA-team en het unaniem aannemen van zowel lijsttrekker als lijst. “Het geeft aan dat het CDA een stabiele organisatie is met voldoende kwaliteit in huis. De gevarieerde lijst representeert de samenleving. Alle leeftijden en generaties zijn vertegenwoordigd.
Ambities
De lat ligt hoog. Met de verkiezingen zet het CDA in op groei van het aantal zetels en ziet het binnen de huidige politieke verhoudingen niet als onmogelijk om de grootste partij te worden. Het thema Werk staat centraal voor lijsttrekker Marcel Willemsen. “Het behouden en aantrekken van werkgelegenheid voor Oosterhouters is mijn topprioriteit. Mijn persoonlijke slogan is: Werk, Werk, Werk. Ik ben blij dat er een groot aantal ondernemende personen op de lijst staan. Dat inspireert en geeft een sterke dynamiek in het team. Werk, samen met ontspanning middels sport of andere zaken die Oosterhout aangenaam maken, dat is waar ik voor kies als speerpunten.” Ook belangrijke zaken als Zorg, Veiligheid en Onderwijs, van huis uit ook échte CDA-onderwerpen, zijn met deze lijst goed vertegenwoordigd. Door hun werk, bestuurlijke activiteiten en inzet als vrijwilliger is er onder de kandidaten ruime ervaring en kennis op deze terreinen aanwezig, zij staan hier dan ook pal voor.
Investeren in de stad
“Blijven investeren in de stad is goed, maar daar moet wel ruimte voor worden gemaakt. Op die manier scheppen we ruimte voor vooruitgang. Maar we moeten uitkijken om niet alles in geld uit te drukken. Normen en waarden op straat zijn niet te koop en er valt niet op te besparen, én ook daar heeft het CDA aandacht voor, want dat draagt wel degelijk bij aan een prettig Oosterhout.” Aldus lijsttrekker Marcel Willemsen.
De kieslijst is als volgt vastgesteld:
1 Marcel Willemsen
2 Ruben Jacobs
3 Tanja Roovers- Huijben
4 Corné van Gool
5 Jelle Alkema
6 Remko van der Sanden
7 Anton Kamps
8 Leo Arnold
9 Anita Rasenberg
10 Bert Schuur
11 Juliette van den Elshout- van der Bilt
12 Jacq Dikmans
13 Jan Kuijpers
14 Mieke Dusseldorp- Weijermars
15 Frans Buitelaar
16 Frans Verbunt
17 Bert Urselman
18 Jan Kusters
19 Piet de Jong
foto: CDA Oosterhout