
De Oosterhoutse judovereniging Arashi schitterde in Dordrecht met drie keer goud en talloze podiumplaatsen bij het eerste puntentoernooi van het seizoen.
De judoka’s van Budokwai Arashi hebben zondag 5 oktober opnieuw laten zien dat ze tot de top behoren. Na het succesvolle Zuid-Nederlands kampioenschap een week eerder in Rijen, stonden de Oosterhouters ook tijdens het eerste puntentoernooi van het seizoen in Dordrecht op het erepodium. Met drie keer goud, zeven zilveren en drie bronzen medailles kende de club een vliegende seizoensstart.
Opvallend was opnieuw de sterke vorm van Zuid-Nederlands kampioene Sarah Bongers, die drie partijen overtuigend won met krachtige worpen en grondtechnieken en daarmee ongeslagen kampioen werd. Ook Jayden Meeuwesen en Pepijn van Loon waren niet te stoppen. Van Loon won al zijn wedstrijden met houdgrepen, terwijl Meeuwesen indruk maakte met zijn sterke beenwerk. Beide judoka’s toonden zich in topvorm en bewezen klaar te zijn voor de nationale kampioenschappen die volgende week in Hoogeveen plaatsvinden.
Naast deze gouden prestaties leverden ook de overige Arashi-deelnemers knappe resultaten. Iris van de Weijer pakte verrassend zilver bij de meisjes onder 15 jaar dankzij haar vechtlust, terwijl debutant Kyle Jacobs op zesjarige leeftijd meteen tweede werd bij zijn allereerste toernooi. In de middag kwamen Sven Velthuis en Jens de Vries eveneens sterk voor de dag en pakten respectievelijk zilver en brons. Hoewel het een puntentoernooi betreft, werd er volgens de organisatie “zeer hard gestreden voor de winst”, wat het evenement aantrekkelijk maakte voor zowel publiek als coaches.





